به دنبال چه مطلبی هستید؟
نویسنده : محتوا گذار استادیاب
نوع فایل : PDF
سایز فایل :

دانلود مقاله بیماری زوال عقل | دمانس و آلزایمر

دانلود مقاله بیماری زوال عقل - دمانس و آلزایمر

در این قسمت برای شما عزیزان دانلود مقاله بیماری زوال عقل را تهیه و آماده کرده ایم که امیدواریم نهایت استفاده را از آن ببرید.این مقاله درباره زوال عقل با دمانس و به صورت تخصصی تر آلزایمر بوده که به صورت کامل آن را بررسی می کند.جهت دانلود تحقیق درمورد بیماری زوال عقل به انتهای این مطلب مراجعه نمایید.در ادامه برداشتی از این مقاله را می خوانیم.

برداشتی از مقاله بیماری زوال عقل - دمانس

کشور های پیشرفته ی دنیا هم اکنون توجه ویژه ای به بهداشت سالمندان به خصوص بهداشت روانی آنان دارند و در این رابطه برنامه ویژه ای برای مقابله با دمانس و آلزایمر داشته و همواره سعی بر کنترل آن داشته اند.این بیماری یعنی آلزایمر و دمانس اثر بدی روی کارکرد درست مغز می گذارد و عمده اثر آن روی حافظه و توانایی استدلال است.افراد مبتلا به این بیماری گاهی موقعیت زمانی و مکانی خود را تشخیص نمی دهند. به نحوی که اینگونه بیماران ممکن است ندانند، که چه ساعتی از روز است، یا این که در کجا هستند.همه ی ما کم و بیش با زوال عقل آشنا هستیم و درباره آلزایمر مواردی را شنیده ایم.

تحقیق درباره ی آلزایمر یا زوال عقل

نخستین چیزی که برای این بیماری مشخص است، سن مبتلایان است که همگی در سالمندی به سر می برند و این بیماری مخصوص این دوره است.دمانس باعث تغییر رفتار ها و اخلاقیات فرد مبتلا می شود تا جایی که این فرد کارهایی را انجام می دهد که اطرافیان کاری جز انگشت به دهن ماندن نمی توانند انجام بدهند.این جایی است که دیگر بیماری به حد نهایی خود رسیده است و راهی برای درمان آن وجود ندارد.پس بخاطر همین محدودیت بزرگ لازم است که به محض مشاهده علائم این بیماری برای درمان آن به سرعت اقدام نمود.

مقاله درمورد آلزایمر یا دمانس و زوال عقل

بیماری آلزایمر شایع ترین نوع دمانس است. در این بیماری تعداد زیادی از سلول های مغز می میرند. این امر منجر به تغییراتی در ساختار طبیعی و pathways مغز می شود. این تغییرات را در معاینه پس از مرگ افراد مبتلا می توان زیر میکروسکوپ مشاهده کرد.علت بیماری آلزایمر هنوز هم بعد از پیشرفت های بسیار علم پزشکی نا معلوم است و شروع ان تدریجی است.
توجه نمایید که این بیماری فقط در موارد بسیار کمی به صورت ارثی بوده و در بقیه موارد هیچ نشانه ای از وراثت در فرد بیمار مشاهده نمی شود.برای مطالعه ادامه ی مقاله بیماری آلزایمر می توانید آن را از لینک زیر دریافت نمایید.