به دنبال چه مطلبی هستید؟
نویسنده : محتوا گذار استادیاب
نوع فایل : PDF
سایز فایل :

پایان نامه اثر هزینه های بازاریابی بر فروش خالص شرکت ها

دانلود پایان نامه اثر هزینه های بازاریابی بر فروش خالص شرکت ها در دوران بحران مالی
 

اثر هزینه های بازاریابی بر فروش خالص شرکت ها موضوعی است که در این زمان برای شما عزیزان پایان نامه ای از ان را ارائه خواهیم نمود که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.

چکیده ای پایان نامه اثر هزینه های بازاریابی بر فروش خالص شرکت ها در بحران

یکی از اهداف اساسی كشورها دستیابی به رشد اقتصادی پایدار و توسعه میباشد . در ادبیات اقتصادی سرمایه به منزله شریان حیات یک نظام اقتصادی تلقی شده و بر تشکیل آن به عنوان مهمترین عامل تعیین كننده رشد و توسعه اقتصادی تأكید زیادی شده است . همچنین امروزه ریسک، ابعاد گسترده ای پیدا كرده و تمام بنگاههای كوچک و بزرگ پیوسته با انواع مختلف ریسک روبرو هستند .
بنابراین برای اینکه اقتصاد جامعه به رشد و توسعه برسد، لازم است هم در بخش تجهیز سرمایه و تامین مالی و هم در موضوع ریسک و مدیریت آن شرایط لازم فراهم شود . یکی از ابعاد ریسک بحران های مالی و اقتصادی جهانی هستند كه تقابل صحیح با این بحران ها و پیامد های ناشی از آنها برای كشور ها از اولویت و اهمیت ویژه ای برخوردار است .
بحران مالی جهانی كه در ماه های پایانی سال 2008 میلادی آغاز گردید، سبب آن شد كه اكثر اقتصاددانان در كوتاه مدت ، ركود را برای بیشتر اقتصادهای جهان پیش بینی كنند . بدیهی است این بحران بر بخش های بسیاری تأثیرگذار بوده است .بحران مالی آمریکا موجب كاهش بازدهی و افزایش تلاطم های شاخص های بازارهای بین المللی سهام شد، ولی اثر سرایت آن در بازار سهام ایران همواره مورد بحث و مناقشه بوده است.

دوران بحران مالی جهانی و بازار های داخلی و خارجی

در دوران بحران مالی جهانی، بازار های داخلی و خارجی با كاهش تقاضا مواجه می شوند ، در واقع كاهش فروش و سودآوری را برای شركتها ،به همراه خواهد داشت . همین عامل سبب می شود تا در ماه های اول شکل گیری بحران برخلاف كشورهای غربی كه با كاهش شاخص های مالی خود مواجه بودند، بورس كشور ایران در صدر بورس های فعال جهان قرار گیرد.
اما درست شش ماه پس از شروع این بحران، بر اساس گزارش كارشناس ارشد بورس 1 ، شاخص بورس تهران نیز در سراشیبی سقوط قرار گرفت به طوری كه این شاخص از حدود 14000 واحد در اردیبهشت ماه 1387 به رقم كم سابقه 8500 واحد در آبان سال 1387 رسید. این كاهش شاخص به نوبه خود منجر به كاهش فعالیت سرمایه گذاران و ركود بازار سرمایه گردید.

عوامل موثربر فروش شرکتها

سرمایه گذار در هنگام خرید سهام ابتدا باید وضعیت اقتصادی كشوری را كه قرار است سرمایه گذاری در آن صورت پذیرد، مورد بررسی قرار دهد. اگر چه هدف سرمایه گذار خرید سهام شركت های منفرد می باشد، ولی مشکل است بتوان تصور نمود كه شركت های موجود در صنعت تحت تاثیر عوامل اقتصادی قرار نگیرند.
بنابراین خریدار ناگزیر است اقتصاد كشور را تجزیه و تحلیل نماید. در اقتصاد ملی عوامل بی شماری از قبیل
1 ) نرخ تورم
2 ( نرخ بهره در بازار
3 ) نرخ ارز
4 ) سیاست اعتباری بانک ها
5 ) بازاریابی ،
در ادامه این عوامل تشریح می گردد.

همانطور که در چکیده مشاهده نمودید این پایان نامه که در مورد اثر هزینه های بازاریابی بر فروش خالص شرکت ها در دوران بحران مالی می پردازد بسیار موشکافانه این مسئله را مورد بحث قرار داده و مطمئنا این پایان نامه می تواند بسیار به شما دوستان در رسیدن به مقصود یاری برساند.
این پایان نامه با عبارات تحقیق در مورد اثر هزینه های بازاریابی بر فروش خالص شرکت ها و یا مقاله در باره اثر هزینه های بازاریابی بر فروش خالص شرکت ها نیز یکسان بوده و شما می توانید در تحقیق و مقالات خود از این پروژه کمک گرفته و به مقصود برسید.